مجله میهن قاب

نکات و نحوه تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی + عکس گام به گام

نحوه تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی + عکس گام به گام

اگر مدتی است که از قاب گوشی سیلیکونی برای محافظت از تلفن همراه خود استفاده می کنید، حتما این سوال برای شما پیش آمده که قاب گوشی سیلیکونی را چگونه تمیز کنیم؟ به دلیل ماهیت سیلیکونی این قاب ها، در صورت کثیف شدن هم به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد و هم روش های مختلفی برای آن وجود دارد.

جوش شیرین برای تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی

برای تمیز کردن قاب سیلیکونی تلفن همراه با استفاده از جوش شیرین، ابتدا قاب را از گوشی خود جدا کنید. مقدار کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود و مطمئن شوید که قوام غلیظی دارد اما روی قاب قابل پخش است.

خمیر را به آرامی روی قاب سیلیکونی با استفاده از یک مسواک بمالید و توجه بیشتری به مناطق لکه دار یا کثیف داشته باشید. پس از تمیز کردن، اجازه دهید خمیر جوش شیرین برای چند دقیقه روی قاب بماند تا روی لکه های قدیمی اثر کند. قاب را کاملا با آب گرم بشویید و مطمئن شوید که تمام باقی مانده های جوش شیرین پاک شده است. سپس آن را با یک حوله تمیز خشک کنید و قبل از اینکه دوباره آن را روی گوشی خود قرار دهید، اجازه دهید کاملا خشک شود.

نحوه تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی + عکس گام به گام

نحوه تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی + عکس گام به گام

کف مایع ظرفشویی برای تمیز گردن قاب گوشی سیلیکونی

در پاسخ به اینکه قاب گوشی سیلیکونی را چگونه تمیز کنیم؟ یک راه ساده تر یعنی استفاده از کف مایع ظرفشویی هم وجود دارد. مخلوطی از مایع ظرفشویی و آب گرم را در یک کاسه ایجاد کنید. یک اسفنج نرم یا پارچه را در کاسه فرو ببرید تا کف ایجاد شود.

سپس آن را روی قاب سیلیکونی بکشید. پس از اینکه قاب را کاملا تمیز کردید، آن را زیر آب شیر بشویید تا باقی مانده کف از بین برود. قاب را با یک پارچه تمیز و بدون پرز خشک کنید و قبل از قرار دادن دوباره روی گوشی، بگذارید تا کاملا خشک شود. در این روش نیز تمامی کثیفی ها حتی چربی نیز کاملا پاک می شود.

نحوه تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی + عکس گام به گام

نحوه تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی + عکس گام به گام

نکات مهم برای تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی

برای اینکه بهترین نتیجه برای تمیز کردن قاب سیلیکونی خود داشته باشیم و نیازی به تمیز کردن مداوم آن وجود نداشته باشد، بهتر است تا نکاتی را در این زمینه رعایت کنیم.

روتین تمیز کردن منظم

یک روال تمیز کردن منظم برای جلوگیری از تجمع کثیفی و چربی روی سطح سیلیکونی ایجاد کنید. سعی کنید قاب گوشی خود را حداقل یک بار در هفته یا در صورت نیاز بیشتر تمیز کنید.

قاب گوشی را مدت زیادی در آب قرار ندهید

این درست است که قاب گوشی سیلیکونی می تواند ضد آب باشد اما بهتر است که آن را به طور مستقیم مدت طولانی در آب قرار ندهید. شتسشو باید به صورت قرار گرفتن زیر آب یا با یک دستمال دارای رطوبت باشد.

از آب داغ برای شتسشو استفاده نکنید

سیلیکون می تواند به دماهای بالا حساس باشد. از قرار دادن قاب در آب داغ یا در محیط با دمای بالا خودداری کنید، زیرا ممکن است به مرور زمان باعث تحلیل رفتن مواد شود. به عنوان مثال برای زودتر خشک شدن قاب از سشوار استفاده نکنید.

از الکل برای شستشو استفاده نکنید.

الکل به دلیل قدرتی که در ضد عفونی کردن دارد باعث می شود تا موادی که روی سطح قاب پراکنده است همچون رنگ و موارد محافظت کننده از رنگ قاب از بین یبرود درنتیجه باعث ازبین رفتن رنگ روی قاب شما خواهد شد. درنتیجه تلاش کنید تا از تمام موادی که الکل دارند برای شستشو استفاده نکنید.

سخن پایانی

اگر قاب گوشی شما نیز سیلیکونی است و نیاز به تمیز کردن آن وجود دارد، ابتدا بهتر است نوع لکه های روی قاب را بشناسید، سپس با انتخاب یکی از روش های معرفی شده قاب خود را تمیز کنید. توجه به نکات مهم در این زمینه نیز باعث بالا رفتن طول عمر و دوام قاب گوشی شما خواهد شد.

2 دیدگاه در “نکات و نحوه تمیز کردن قاب گوشی سیلیکونی + عکس گام به گام

  1. محمد نجفی گفت:

    خیلی عالی بود. من یکبار اشتباهی با الکل تمیز کردم و رنگش کلا رفت واقعا این نکته آخری کاملا درست بود مرسی از مقاله خوبتون

    1. میهن قاب گفت:

      ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *